cz | en
  Košík je prázdný / 0 Kč

Jak to zvládnout v nemocnici

Vydáváme dětskou příručku pro děti i rodiče. Děti, které si prošly onkologickou léčbou radí ostatním dětem, jak to v nemocnici zvládnout. Rady mohou být dospělými vnímány snad až cynicky, ale dětská upřímnost, humor a nadhled vás přimějí k zamyšlení.

Tags: Petruccya365 2015    Vloženo    Od

Co dělat, když se vaše dítě náhle ocitne v nemocnici?

Pořídíte mu rozveselovací brožurku s návodem Jak to nemocnici zvládnout.

Proč?

1. zaženete nudu a tíseň
2. při čtení rozesmějete celé dětské oddělení
3. přispějete na dobrou věc

Na začátku byla ONKA, sdružením rodičů onkologicky léčených dětí a kniha Jak přežít v kostce. Pomáhám ONKA už několik let. Je to malá neziskovka, vznikla na základě reálné zkušenosti a potřeby a vše se tam dělá srdcem. A to se mi líbí. O ONKA už jsem mimochodem jednou psala. S kamarádkou Sylvou jsme chtěly ONKA pomoci a napsat brožuru pro rodiče a děti, kteří se z ničeho nic na dětské onkologii, nebo jinde v nemocnici ocitnou.

Vyrazily jsme proto za malými odborníky (dětmi, které podstupují onkologickou léčbu) na jejich relaxační pobyt do Jeseníku. Děti byly vtipné, sypaly nám rady z rukávu a nás dospělé nechaly stát s otevřenou pusou. V jejich radách najdete upřímnost, nadhled a vtip. Když jsem knihu ilustrovala, tak jsem si několikrát řekla, jestli je to vůbec možné. 

Rady pro rodiče nám pomohl sepsat Nadační fond dětské onkologie KRTEK. Vše jsme ještě doplnily o hádanky, hry a omalovánky. A tak na svět přišel stručný průvodce kterak to zvládnout v nemocnici pro malé pacienty i jejich rodiče.


Jak to zvládnout v nemocnici