cz | en
  Košík je prázdný / 0 Kč

Sama sobě ženou

Tak jak nejlépe umím.

Tags: Petruccya365 2015    Vloženo    Od

Vše nejlepší k MDŽ. V lednu mě oslovilo BONAMI. Ještě teď, když si na to vzpomenu, tak cítím ten pocit nadšení. Chystali kampaň pro ženy k MDŽ. Mým úkolem mělo být navrhnout plakát - přání ženám. Dnes jsou z toho 4 plakáty, taková MDŽ kolekce. Byla to pro mě skvělá práce a zároveň příležitost se po dobu kreslení zamyslet nad tím, co pro mě znamená být ženou, a co bych já osobně ostatním ženám k jejich svátku popřála.

Ti, kteří mě znají, vědí, že můj život byl kromě cestování plný velkých životních zvratů. Skoro by se dalo říct, že jsem si opravdu na vše, co dnes vím, přicházela metodou pokus - omyl. A ne vždy to bylo úplně zábavné, jak pro mě, tak pro mé okolí. 

Jedna z věcí, která mi dala fušku, bylo přijmout se taková, jaká jsem. Od malička, i když jsem vypadala jako zrzavá princezna, jsem měla  neobyčejnou touhu závodit s kluky. Závodně jsem lyžovala, a i když jsem vyhrála nějaký závod v holčičí kategorii,nebylo to pro mě dostatečné. Šla jsem k výsledkové listině a koukala na to, kolikátá bych byla mezi kluky. Vyvrcholilo to závoděním v autech na okruzích …no o tom jindy.

Dnes to vidím trochu jinak, hrozně mě baví být sama sobě ženou:-)

A teď už vysvětlení proč 4 plakáty? Pro každou ženu mám totiž 4 přání, možná rady. Totiž čím jsem starší, tím více si vážím dobrých rad než dárků.Většinou jsou velice jednoduché - stačilo by se jen podle nich řídit. Ale znáte to, nic není tak easy, jak to na první pohled vypadá. 

Přeji vám krásný svátek žen a mnoho sil tyto 4 jednoduchosti dodržet:


 1. Live your life with your heart - dlouhou jsem nevěřila, že se to dá. Neříkám, že byste měly kompletně vypustit rozum. Ale co začít tak, že sem tam dáte na ženskou intuici? Ta podle mě nevychází z mozku, ale ze srdce. Jednoduchý test: když dostanete nějakou nabídku, na kterou jste dlouho čekaly nebo vám někdo řekne něco, co zasáhne vaše emoce - třepe se vám mozek nebo srdce? Pokud na intuici zatím prdíte, tak ji třeba jen tak někdy zkuste otestovat, třeba vám to přijde užitečné. Z mé vlastní zkušenosti vím, že otevřít srdce znamená velké osobní uspokojení a nové emoce. Ale pozor, otevřené srdce lze snadněji využít a následně rozdrtit, ale to je součást hry, se kterou musíte počítat.
   
 2. Jsi úžasná - no schválně, kolikrát jste čekaly, že vás někdo ohodnotí, všimne si toho co jste udělaly, zvýší vám plat nebo, nebo. A nic! Mám na to jednoduchý recept, když to nejvíc potřebuji a nikdo si mně nevšímá, řeknu sama sobě: Jsi úžasná! Kdyby to nefungovalo, tak mi nic jiného nezbývá, než  si o svoje uznání říct. Nic horšího než, že se nic nestane, se vám přihodit nemůže.
   
 3. S tím souvisí i rada Obejmi se a měj se ráda - neříkám tím, že se máte mít rády, protože jste na světe samy a nikdo jiný to za vás neudělá. Ale všichni podvědomě milujeme krásné a šťastné lidi. Ty trápící se litujeme a pomáháme jim (něco o tom vím), to je ale jiný druh lásky, než jakou máme rádi sami sebe nebo dokonce milujeme někoho blízkého. Nebo?
   
 4. Poslední a pro mně strašně důležité životní přání: Follow your dreams and ideas - strašně dlouho a pořád se to učím. Měla jsem dlouhé období, kdy jsem výhradně dala na názor ostatních. Asi to mám po babičce, ta taky vždycky dala víc na to, co si myslí sousedi, než ona sama. A to byla tak chytrá a v mých očích dokonalá. Největší lekci, být sama se svými myšlenkami, mi dalo kreslení. Dnes vím, že se nezavděčím všem, že ne všichni mě budou mít rádi, že moje kreslení se bude líbit jen menší části populace. Ale když ráno vstanu a začnu kreslit, nevolám k tomu někoho dalšího, který mi povede ruku. Chápete?

Pozn.: Proč 2 rady v češtině a 2 v angličtině? Nemůžu si pomoci, ale tak nějak to mám. Když kreslím, tak mě napadají myšlenky ve všech 3 jazycích, kterými jsem na cestách mluvila, tentokrát vynechávám španělštinu:-)

Plakáty stahujte tady na BONAMI.

Kromě těchto 4 jednoduchostí, jsou pro důležité  životní ingredience, které na cestě k sobě sama potřebuji. Pomáhají mi být víc sama sebou, a proto je zařazuji do svého života ve velkých dávkách :

 • skvělý partner
 • malování
 • děti, se kterými se setkávám ve výtvarce
 • kamarádky, které na spoustu věcí přišly dřív než já
 • rodina

P.S.: A jak říká Janka ze Slovenska: všechno je to v hlavě:-)

P.S.S.: A pokud se zrovna dneska chcete trochu víc odměnit a nestačí vám můj plakát, tak si doběhněte ke Gábině pro šaty, nebo ke Katce pro krásnou šálu nebo náramek. (to jsou moje brněnské tipy).


Sama sobě ženou