Petruccya pro Bonami

Kreslím od malička. Kreslím svoje fantazie, sny, příběhy, zážitky, poznámky a zápisky. Kresbami se vyjadřuju daleko lépe než mluvením.

Live your life with your heart

Dlouhou jsem nevěřila, že se to dá. Neříkám, že byste měly kompletně vypustit rozum. Ale co začít tak, že sem tam dáte na ženskou intuici? Ta podle mě nevychází z mozku, ale ze srdce. Jednoduchý test: když dostanete nějakou nabídku, na kterou jste dlouho čekaly, nebo vám někdo řekne něco, co zasáhne vaše emoce – třepe se vám mozek, nebo srdce? Pokud na intuici zatím prdíte, tak ji třeba někdy jen tak někdy zkuste otestovat, třeba vám to přijde užitečné. Ze své vlastní zkušenosti vím, že otevřít srdce znamená velké osobní uspokojení a nové emoce. Ale pozor, otevřené srdce lze snadněji zneužít a následně rozdrtit, ale to je součást "hry jménem ŽIVOT" , se kterou musíte počítat.

 

Follow your dreams and ideas

Strašně dlouho a pořád se to učím. Měla jsem dlouhé období, kdy jsem dala výhradně na názor ostatních. Asi to mám po babičce, ta taky vždycky dala víc na to, co si myslí sousedi, než ona sama. A to byla v mých očích tak chytrá a dokonalá. Největší lekci, být sama se svými myšlenkami, mi dalo kreslení. Dnes vím, že se nezavděčím všem, že ne všichni mě budou mít rádi, že moje kreslení se bude líbit jen menší části populace. Ale když ráno vstanu a začnu kreslit, nevolám k tomu někoho dalšího, který mi povede ruku. Chápete?

 

Obejmi se a měj se ráda

Neříkám tím, že se máte mít rády, protože jste na světe samy a nikdo jiný to za vás neudělá. Ale všichni podvědomě milujeme krásné a šťastné lidi. Ty trápící se litujeme a pomáháme jim (něco o tom vím), "TO" je ale jiný druh lásky, než jakou máme rádi sami sebe, nebo dokonce jakou milujeme někoho blízkého. "Nebo...?"

 

Jsi úžasná

No schválně, kolikrát jste čekaly, že vás někdo ohodnotí, všimne si toho, co jste udělaly, zvýší vám plat nebo.... A nic! Mám na to jednoduchý recept. Když to nejvíc potřebuji, a nikdo si mě nevšímá, řeknu sama sobě: Jsi úžasná! Kdyby to nefungovalo, tak mi nezbývá nic jiného, než  si o svoje uznání říct. Nic horšího, než že se nic nestane, se vám přihodit nemůže.

 

Byla to krásná spolupráce. Více k přečtení v magazínu Bonami

 


Rok realizace
2017
Klient
Bonami
Moje práce
ilustrace
Kategorie
Ilustrace

Petra Bartoňková

Chcete spolupracovat? petra@petruccya.com nebo kontaktní formulář?