cz | en
  Košík je prázdný / 0 Kč

3xR workshop s designéry

Hurá! Dostala jsem se na workshop!

Tags: ze života neziskovky    Vloženo    Od

Nevím, jestli se dá moje občasná hyperaktivita svádět na ambice. Občas se nicméně dostanu na místa, kde se cítím jako ryba vhozená do vody, které zapomněli dát šnorchl a ploutve.

Tak to bylo, i když jsem se jako amatér přihlásila do programu 3xR, který každoročně vyhlašuje Sdružení TEREZA. Jedná se o to, že IKEA dva měsíce shromažďuje odpad, který pak úspěšní čeští designéři přetvářejí na skvělé výrobky. A jak jinak, já chtěla být u toho. Přihlásila jsem se tedy se svým výrobkem do amatérské soutěže a čekala, že to klapne.

Klaplo.

A jela jsem na workshop s profíky.

IKEA přivezla své kontejnery. Designéři se připravili na startovní čáru, odhodláni skočit šipku do kontíku hned, jak bude otevřen. Tři, dva, jedna, start, kontejnery otevřeny a mela začala. Začala jsem tušit, že vůbec nevím, co bych z toho „bordelu“ mohla vytvářet. Zachránily mě moje kamarádky, které u mého výběru zapáleně asistovaly.

Nakonec vyhrálo záchodové prkénko, pár desek a oranžový kufr – ten asi jen proto, že se mi hodí k vlasům.
První den jsem jen chytala inspiraci, druhý se hrdě pustila do díla. A začala zjišťovat, jak moc je těžké vyrobit funkční designovou věc. Opravdu před těmi, kdo to dokážou, smekám.


Já se držela pravidla „Smích léčí“. Proto je můj finální produkt pojmenovaný „Záchodek dobré nálady“.

Free your life of all bullshit!


3xR workshop s designéry

3xR

Redukuj, renovuj, recykluj.