cz | en
  Košík je prázdný / 0 Kč

Je Karel MINDLESS Novotný arogantní?

Pamatuju si na ten den, jako by to bylo včera.

   Vloženo    Od

V reklamce, kde jsem pracovala, jsem poprvé dostala příležitost představit klientovi naši 14denní práci. Na prezentaci měl přijít TEN pan NOVOTNÝ. Capo di Tutti Capi, kápo brněnské reklamy. No co, přece se nepotentuju.

15.00. Zvonek, otevírám, zírám.

To si ze mě dělá kozy.

Já vystajlovaná business girl – a on si dofrčel v žabkách, kraťasech a kšiltovce? To je fakt tak arogantní, jak se o něm říká?

No uvidíme.

Už už jsem chtěla spustit svoji prezentaci, když vtom se na mě pousmál a přátelsky se zeptal: „Jak se máte? Jak se vám dělalo na tom projektu? Oblíbila jste si toho klienta?“

WTF. Co je to za zkoušku?

Co si asi tak myslí, že mu odpovím? Pravdu? Jakou odpověď po mně tenkrát chtěl, jsem pochopila až za pár let. Tehdy jsem ale odpověděla: „No, asi ano, oblíbila.“

Povídali jsme si a plynule se tak dostali k samotné prezentaci. Poprvé v životě jsem tupě nezírala do mého kompu, ale použila flipchart, fixy, ruce, a dokonce jsem se pohybovala po místnosti.

A potom řekl: „Super, mně se to moc líbí, díky za spolupráci. Mějte se, koncem týdne to odprezentuju klientovi a dám vám vědět. Nashle.“

A odťapal ve svých Quiksilver žabkách zase dál.

Střih.

Uplynuly dva měsíce a přišel mi e-mail.

„Dobrý den, Petro, dávám dohromady agenturu, neměla byste zájem u mě pracovat?“

Cože? To asi nemyslí vážně.

Hm. Asi se tím nebudu moc zabývat. V současné práci mám teď dobré klienty. A dělat teď změny se mi moc nechce. Navíc odejít z dobře zavedené agentury do nějakého start-upu?

I když... Vrtalo mi to v hlavě. Za jedno setkání a oťukání možností přece nic nedám.

Hlavně si dobře nachystat všechny otázky… Ať vím, o co jde.

Jedu na schůzku. Můj zápisník paní Colombové je zaplněn otázkami, na které samozřejmě očekávám adekvátní odpovědi.

U otázky č. 12 už se lehce usmívá. Nicméně si asi říká, že jestli se ta holka takhle připravuje na každé jednání s klientem, tak jsem si vybral dobře.

Ptáte se, co následovalo? Co asi. Na všechno odpověděl tak, že nešlo říct ne.

Střih.

Následovaly dva roky intenzivních zážitků. Spousty vyhraných i prohraných prezentací. I slzy tam byly. Ty moje. Když mě nechal máchat se v prezentacích a dělal si čárky, kolikrát jsem opakovala jedno slovo.

Pak mi to v autě mrskl do xichtu.

Nenáviděla jsem ho za to. Dneska mu děkuju. Děkuju mu za to, že jsem mohla trénovat znova a znova. A být lepší a lepší.

 

Dnes si říká Mindless. Je zase sám za sebe. O pár kilo lehčí, o 100 reklam kreativnější a zase jde do toho. Zase to vypadá jako start-up. Tentokrát mezinárodní.

A já? Já tomu syčákovi držím pěsti. Ať mu Mindless tour 2014 vyjde. Budu u toho. Watch out!

Zobrazit web
Je Karel MINDLESS Novotný arogantní?