cz | en
  Košík je prázdný / 0 Kč

Jak přežít v kostce

Bohatě ilustrovaná praktická příručka dětských rad, jak přežít svět dospělých.

Jak přežít v kostce
Rok realizace: 2015    

Ilustrovala jsem populárně naučnou příručku JAK PŘEŽÍT V KOSTCE. Tuto knihu napsaly děti z MŠ Malý strom a já ji doplnila ilustracemi. 

O čem kniha je?
Děti z mateřské školy kroutí hlavou nad světem dospělých, kteří už dávno ztratili smysl pro legraci, a tak běžné situace řeší zcela neadekvátním způsobem. Sylva Vespalcová proto se svým kolektivem odborníků přínáší rady na snad každou životní situaci. Jejich rady si však může vzít k srdci jen ten, kdo se umí povznést nad každodenní starosti a rád se usmívá jen tak. K tomu pomáhají i desítky úžasných ilustrací, které zaručeně probarví každý den. Jak přežít v kostce vtáhne malé i velké čtenáře do dětského světa, ze kterého se pak nechce zpátky.

Jak přežít v kostce se zvířaty, v přírodě, s technikou, ve zvláštních situacích, s nadpřirozenými bytostmi, sám se sebou nebo v domácnosti a k tomu slovníček pojmů. Děti a padagogové mateřské školky Malý strom v Brně vystavěli pod vedením Sylvy Vespalcové úžasný soubor rad, které dospělé nemůžou ani napadnout. Svět dětí je plný fantazie bez předsudků. Každý, kdo vychovává děti, to může dosvědčit, jaká moudra z dětí pravidelně padají. A jak si všichni rodiče říkají, že "jen to sepisovat, bylo by to na román!" Tak to je přesně Jak přežít v kostce — děti se se čtenáři o svá moudra důvěrně a rády podělí. Ilustrátorka pak knize vdechla jedinečnou atmosféru svými barevnými ilustracemi, které citlivě respektují onen svět nesvázané dětské fantazie. Smát se budou u knížky všichni - od dětí počínaje, přes jejich rodiče, až po babičky a dědy. 

Protože smích je nakonec ta nejlepší rada, Jak přežít v kostce.  

Nyní k dostání v Petruccya eshopu ZDE.